Rychlé informace
Úřední hodiny OÚ

ČT od 18:00 do 20:00

Kontakt

494 627 129  

obec@ledce.cz


602 201 806   starosta

602 119 747   místostarostka

Adresa

Obec Ledce

Ledce 77

p. České Meziříčí

517 71

Napište námknnledce

Ledecká lávka

Oficiální stránky Ledecké lávky

Rok po roce v prvním červencovém týdnu se naše víska mění v metropoli legrace a vodních kratochvílí. Kdo neviděl na vlastní oči, neuvěří! Kdo nevyjel na úzkou lávku, alespoň na trakaři, není tím pravým hrdinou z království vodníka Čáji.


Lávka

A jak Lávka vlastně vznikla?
V roce 1977 po vybudování požární nádrže místními občany dostala mládež nápad, jak překonat vzdálenost mezi jednotlivými břehy bez pomoci plavidla a suchou nohou. Ze starých trámků postavila přes její kratší stranu dřevěnou lávku a na závěr Dětského dne se uskutečnila soutěž v jízdě po lávce na kole a trakaři. Tak proběhl první ročník Ledecké lávky.


Lávka

V dalších letech již byla pořádána samostatně, program byl doplňován o další nápady a zábavnější disciplíny. Z odpolední akce se stala večerní a později se rozšířila na dva dny.


Lávka

A co můžete uvidět?
Zkoušely se různé disciplíny a v posledních letech jsou hlavním programem volba nejkrásnější a nejodvážnější dívky – Miss Ledecké lávky, jízda na kole a trakaři po lávce, vodní lyžování, sprint po plovoucím mostě a také skoky na lyžích.


Lávka

Buďte vítáni všichni, kteří přijedete pokoušet štěstí, i vy kolem, kteří odvahu zatím jen sbíráte nebo se chcete jenom pobavit a zasmát!


Lávka